• novinky
  • Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.B

Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.B 1.12.2021

Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.B

V úterý 30. listopadu 2021 nastal den, na který se těšili všichni prvňáčci 1. B. Celé 3 měsíce pracovali jako pilné včelky. Naučili se toho dost. Největší radost ale mají z psaní a čtení prvních písmen, slabik a dokonce celých vět. Snad každý z nás si vzpomene na první věty Ema má maso nebo Ela má mámu. A právě tento den byl určen pro předání jejich první knihy, Slabikáře. Jenže ten se nedal získat tak snadno. Malí školáci museli plnit úkoly (spojit písmeno, slabiku a slovo s obrázkem, složit slabikové puzzle, zahrát si Bingo nebo rybníčky se slabikami, vyluštit osmisměrku se slovy). Všichni úkol splnili se ctí a mohli si převzít od paní učitelky tolik očekávaný Slabikář. To vám bylo radosti a nadšení při prohlížení. Pak následovala velká oslava s nádherným a chuťově výtečným dortem a šampaňským. To Vám byl krásný den!  Všem dětem přejeme, ať se čtení stane jejich oblíbenou činností nejen ve škole, ale i doma. Velké poděkování patří rodičům 1. B, kteří připravili dětem bohaté pohoštění.