• novinky
  • Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.A

Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.A 1.12.2021

Pasování na čtenáře- předávání slabikářů 1.A

Děti mají rády, když jim někdo předčítá, dítě se vžije do příběhu, očekává co bude dál, může být dojaté, pociťovat radost, neklid a nakonec se s ulehčením dočká rozuzlení.

Děti mají velmi rády, když se jim čtou stejné příběhy tak dlouho, dokud neznají celé pasáže zpaměti. Těší se, když jim rodiče předčítají, večerní rituál čtení je uklidní, utiší, mají větší pocit bezpečí.

Nyní již  žáčci 1. tříd dokáží přečíst slabiky, slova, krátké věty. Poslech pohádek a příběhů začínají doplňovat o své první čtenářské krůčky.

Umí číst  první věty, začínají  umět číst svět kolem sebe. Čtenářství je důležité k tomu, aby spolu lidé mohli žít. Umožňuje  to nevidět svět jen ze svého pohledu.

Děti 1. A a 1. B vstoupily do světa písmen, slabik, slov, vět. Umí přiřadit slovo k obrázku, doplnit větu podle významu, umí poskládat spoustu slov ze slabik a s obdivem vidí co se za 3 měsíce naučily. Je to významný krok v životě prvňáčka. Je to jen jedenkrát za život, kdy se z dětí klubou malí čtenáři. Od dnešního dne již budou jen víc a víc zdokonalovat své čtenářské dovednosti.

Přeji všem našim dětem, aby je kouzlo čteného nikdy neopustilo, aby nacházely přínosný  svět písmen, příběhů, pohádek, aby na stránkách knih pocítily emoce, osudy lidí, procestovaly svět, toulaly se ve světě fantazie. Aby si děti našly své hrdiny, vzory, poznaly skutečné hodnoty.

Děti 1.A třídy si poslechly příběhy ze slabikáře starého 82 let, prohlédly si slabikář z roku 1966  i nové slabikáře různých vydavatelství.

Žáci soutěžili ve čtení slabik i slov, skládali obrázky, hledali slova na slabiky, spojovali obrázky se slovy a doplňovali jednoduché věty. Krmili také papírového čerta písmeny, které se již naučili.

Pro slavnostní den předávání diplomů a slabikářů nám rodiče připravili bohaté pohoštění. Žáci si pochutnali na ovocných špízech, perníčkách, bábovce, dortu, šnecích, zeleninovém hadovi, cukroví, měli jsme šampaňské na přípitek a džusy. Maminky poslaly také bonbony, arabesky - želé,  tácky, ubrousky, svítící náramky.

Rodičům velice děkujeme za ochotu a obětavost. Malým čtenářům přejeme spoustu krásných chvil strávených se slabikářem.