Partík 3.12.2020

Partík

Projekt Partík na naší škole ZŠ Dětská

Co je to PARTÍK - participativní rozpočet?

Participativní rozpočtování znamená, že škola vyhradí finanční prostředky pro vlastní projekty žáků. Žáci jsou maximálně vtaženi do procesu - shromažďují nápady ohledně potřeb školy, připravují návrhy projektů a hlasují o projektech, které mají být financovány – aby mohli ovlivnit, na co budou finanční prostředky vynaloženy. Nejen, že žáci vyjadřují své potřeby a problémy, se kterými se na škole potýkají, ale rovnou navrhují možnostmi jejich řešení, které vedení školy nemusí znát.

Co je cílem realizace projektu na škole?

Cíl projektu: Spoluprací žáků a učitelů přispějeme k lepšímu klimatu školy.

Cíl pro žáka: Zapojí se do života, má ke škole lepší vztah, má radost z úspěchu, žák spolurozhoduje.

Přínos pro učitele: Učitel uvidí žáka jinak, radost učitelů z podnětné práce.

Přínos pro školu: Díky novým projektům lepší prostředí, povědomí o škole, aktivní zapálený žák.

Kdo se může zúčastnit?

Podat své projekty mohou žáci celé školy – žáci od 1. do 4. tříd své nápady a představy malují, žáci 5. až 9. tříd mohou podávat projektové záměry na projektové kartě.