Kompetenční výuka v 9.B 23.2.2023

Kompetenční výuka v 9.B

DEN S KRUŽNICÍ KRASOMILOU

Ve středu 22.2. jsme prožili velmi netradiční výuku s panem Mirkem Slowikem z liberecké vysoké školy. Nejprve nám vysvětlil, jak bude dnešní den probíhat. Měli jsme 20 minut na to, abychom se rozhodli, co kdo bude dělat. Každý získal nějakou roli. Stali jsme se dokumentaristy, počtáři, střihači, konstruktéry a spisovateli.

Naty, Hanka a Nikča potáhli nástěnku papírem a slepily izolepu. David, Honza a Adam sestavili počítač a další věci, které k tomu byly potřebné. Později stříhali a vytvářeli video z dnešního dne.

Simča, Sofie, Ilona a Kuba B. zdokumentovali a průběžně fotili spolužáky při práci a řešení úkolů. Bára, Petr a Mila řešili zadanou geometrickou úlohu, zjišťovali, kolik měří jednotka a měli úspěch – úlohu společně vyřešili. Pak spolu s ostatními rýsovali nanečisto.

Sebastián nás po celou tu dobu vedl a pomáhal nám.

Později jsme začali vše přenášet na nástěnku, která tak byla výsledkem dopoledního vyučování.

Líbila se nám spolupráce všech žáků ve třídě. Každý se totiž zapojil, jak nejlépe uměl. Dokázali jsme se domluvit a projevit určitou zodpovědnost a kreativitu. Prožili jsme tak trochu jiné vyučování.

Jakub Bárek, Nikol Doležalová, Natálie Stavinohová