• novinky
  • Výsledky okresního kola Olympiády v českém jazyce

Výsledky okresního kola Olympiády v českém jazyce 1.2.2021

Výsledky okresního kola Olympiády v českém jazyce

V úterý 26. ledna se v naší škole sešli vítězové školního kola Olympiády v českém jazyce Emma Zítková a Vítězslav Raszka, aby se pod pedagogickým dohledem zúčastnili online okresního kola Olympiády v českém jazyce. I v současných nelehkých podmínkách – v rouškách, samostatně ve třídě a s dostatečným odstupem od dohlížejícího pedagoga nejprve statečně zabojovali s náročnými gramatickými úkoly, aby svou práci zakončili esejí na zadané téma.

V obrovské konkurenci 50 účastníků z celého ostravského okresu včetně studentů víceletých gymnázií se Emma s Vítkem umístili v polovině výsledkové listiny a za to jim patří pochvala. Nejen proto, že si během úterního dopoledne potrápili mozkové závity, ale především proto, že olympiádě s chutí věnovali svůj čas i práci navíc. O to více tady platí – není vždy důležité být první, ale zúčastnit se a získat zkušenosti. Gratulujeme!