Tvoje škola je hned za rohem 25.9.2020

Tvoje škola je hned za rohem

Žáci 9. ročníku využili ve čtvrtek 24. 9. nabídku Poruby navštívit VŠB, která poskytla své prostory porubským středním školám k jejich prezentaci. Sešli jsme se v 7:50 před Aulou VŠB. Překvapil nás vysoký počet žáků, který dorazil. Bylo to více, než jsme v posledních dnech vídali v lavicích. Je dobře, že se naši deváťáci aktivně zajímají o svou budoucnost. Při vstupu do Auly jsme si nasadili roušky, dezinfikovali ruce, seznámili se s pravidly pobytu ve vnitřních prostorách a konečně vyrazili ke stánkům středních škol. Počáteční ostražitost a nedůvěra brzy opadla, deváťáci využívali zábavné aktivity při prezentaci škol, diskutovali s jejich zástupci a sbírali jejich informační brožurky. Cestou zpátky do školy jsme živě diskutovali o možnostech, které žákům vydařená akce nabídla.

RNDr. Libor Davidík