Testování od 17. 1. 20222 13.1.2022

Testování od 17. 1. 20222

Od 17.1. 2022 se budou žáci i zaměstnanci školy testovat v režimu 1x týdně, vždy v pondělí. Testují se povinně všichni, tedy i očkovaní a ti, kdo jsou do 180 dnů od prodělání COVIDU. Netestují se osoby, které se podrobily v poslední  době PCR testu nebo ATG testu. PCR platí 72 hodin, ATG test platí 24 hodin.  Testování se rovněž nevztahuje na osoby, které mají zdravotní omezení potvrzené lékařem.Pokud nebude žák nebo zaměstnanec přítomen v pondělí, bude se testovat v den příchodu do školy. V případě pozitivního výsledku antigenního testu bude nutno jít na konfirmační PCR test. Po pozitivním výsledku  testu následuje případná karanténa pro rizikové kontakty s pozitivně testovaným, která se bude vztahovat rovněž na všechny žáky a pedagogy (tedy i očkované a po prodělání COVIDU). Tato karanténa následuje po konzultaci s KHS, vždy je nutné vyčkat na její pokyny. I nadále zůstává v platnosti opatření, které ukládá mít ve společných prostorách zakryté dýchací cesty rouškou nebo respirátorem.