• novinky
  • Spolupráce naší školy s VOŠ PRIGO Ostrava

Spolupráce naší školy s VOŠ PRIGO Ostrava 18.10.2021

Spolupráce naší školy s VOŠ PRIGO Ostrava

Ve  školním roce 2020/2021 byla navázána spolupráce mezi vzdělávacími  organizacemi ZŠ, Dětská 915 a VOŠ PRIGO.  Účelem spolupráce je mentoring  mezigeneračních zkušeností a vědomostí,  sociální vazby, prohlubování  spolupráce mezi žáky třídy, žáky a  studenty a možnost získávání  zkušeností budoucích pedagogických  pracovníků přímo v kontaktu s dětmi. V minulém školním roce proběhly dvě  akce. V září –  Seznámení s kolektivem – aktivity pro navázání důvěry v  třídním  kolektivu, seznámení se s třídním učitelem, stanovení pravidel  třídy. V  říjnu – Aktivizační hry v kolektivu   - program byl  realizován v Komenského sadech. Další spolupráce byla  přerušena   uzavřením škol v důsledku nevyhovující covidové situace.  V  tomto  školním roce byla spolupráce obnovena společnou akcí konanou dne  8. 10.  2020 v ZOO Ostrava.  Byly vybrány aktivity na prohloubení  spolupráce  třídního kolektivu.