Návštěva Domovinky 15.9.2022

Návštěva Domovinky

V loňském školním roce jsme navázali spolupráci se zařízením pro seniory Domovinka. Toto zařízení zřizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické a naši žáci si před loňskými Vánocemi připravili pro seniory pásmo vánočních písniček, koled a říkanek. Senioři na oplátku připravili pro naše děti zážitkové dopoledne, kterého se ve druhém zářijovém týdnu zúčastnili žáci 5. B.

Účelem této návštěvy bylo poznat, jaký je život seniorů v takovém zařízení, co je náplní dne, kde babičky a dědečkové tráví volný čas, co dělají, jaké aktivity je baví, jak cvičí, kam jezdí na výlety, jaké mají ubytování a spoustu jiných poznatků, které se týkají jejich života.

Děti luštily se seniory kvízy, hádaly jejich povolání, povídaly si o našem kraji, malovaly kamínky a také si vyzkoušely, jaké je to být seniorem a třeba si spočítat peníze s brýlemi nebo se obléknout v rukavicích.

Dětem se dopoledne velmi líbilo a paní učitelka Kempová ocenila, že nově nabyté poznatky jsou pro ně velkým přínosem. Mnozí se budou dívat na seniory jinýma očima a budou je více chápat. Děkujeme dědečkům a babičkám za přípravu krásného dopoledne a doufáme, že jim děti zpříjemnily den.